POLAR WROCŁAW 1:0 DŁUGOŁĘKA 2000
Ciężkie, wywalczone zwycięstwo w ligowym hicie. Nasza drużyna dopisała kolejne trzy punkty, pokonując KS Długołęka 2000 1:0 po meczu pełnym walki, cierpliwości i nerwów do ostatniego gwizdka. Bohaterem spotkania został Ziglewski, który po wejściu z ławki w 70 minucie, już dziesięć minut później zdobył bramkę na wagę zwycięstwa.
Pierwsza połowa była niezwykle wymagająca. Rywale od początku mocno cofnięci na własną połowę, szczelnie bronili dostępu do bramki i konsekwentnie realizowali plan gry oparty na kontratakach. Szczególnie groźni byli po stałych fragmentach, rzuty rożne w ich wykonaniu siały sporo zamieszania w naszym polu karnym. Po jednym z dośrodkowań kapitalną interwencją popisał się Kmiotek, który efektownie wyciągnął piłkę spod samej poprzeczki. Mimo przewagi w posiadaniu i kilku prób, do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.
Po zmianie stron wyszliśmy na boisko z jeszcze większą determinacją i wiarą w zwycięstwo. Gra była prowadzona szybciej, częściej gościliśmy pod bramką przeciwnika, a tworzone sytuacje zaczęły przynosić efekt. Kluczowy moment nastąpił w 80 minucie, po uderzeniu Jeziorskigo bramkarz rywali odbił piłkę przed siebie, a Ziglewski zachował zimną krew i dobił futbolówkę z kilku metrów do siatki. Trybuny eksplodowały z radości!
Końcowe minuty to już mądra, konsekwentna gra w defensywie. Zespół zachował spokój, skutecznie bronił dostępu do własnej bramki i nie pozwolił rywalom na stworzenie klarownej okazji. Ostatecznie trzy punkty zostały w naszej twierdzy. Na koniec ogromne podziękowania dla kibiców, którzy przez cały mecz głośno wspierali drużynę i ponieśli ją do zwycięstwa. Takie spotkania wygrywa się właśnie razem!
POLAR WROCŁAW 1:0 (0:0) DŁUGOŁĘKA 2000
Bramki:
Ziglewski 80′
Polar: Kmiotek – Piech, Jakubowski, Wójcik, Kamraj (65′ Siewiera), Kotecki (70′ Ziglewski), Siwek (83′ Zasiadczyk), Kudelskyi (46′ Szewczyk), Głąb (46′ Góral), Fitowski (73′ Karbowiak), Jeziorski (85′ Sikora)
Długołęka: Pająk – Burzyński (80′ Kornaga), Iskra (75′ Siadul), Kaczmarek, Lewalski, Lis (58′ Giesko), Nastalski, Nawrocki, Ryło, Rzeszutek, Węglarski (86′ Lobka)
Żółte kartki: Michał Kamraj (Polar), Michał Sikora (Polar), Fabian Nastalski (Długołęka)
Sędziował: Krzysztof Robert
Asystenci: Krzysztof Tarnawski, Mieczysław Krawczyk
Widzów: około 200
Galeria zdjęciowa: Polar Wrocław – Długołęka 2000 | Foto